Zwiększenie efektywności produkcji bądź innych obszarów działań przedsiębiorstwa to ciągłe wyzwanie. Maksymalizacja zysków przy jednoczesnej minimalizacji kosztów wymaga jednak inwestycji. Na przykład modernizacji wyposażenia, wysłania pracowników na szkolenia albo nawiązania bliskiej współpracy z renomowanym ośrodkiem naukowym, który opracuje innowacyjne rozwiązania na konkretne potrzeby firmy. Wykorzystanie postępowych technologii wydaje się wyjątkowo atrakcyjną opcją – choćby z uwagi na fakt, że można się starać o szczodre dotacje na projekt B+R.

Research & development, czyli badania i rozwój. Unia Europejska lubi to

W takim nieco infantylnym skrócie można streścić główne założenia polityki wspólnotowej w zakresie przyznawania dofinansowań w ramach najróżniejszych programów. Świadomość i zrozumienie tych założeń pozwala specjalistom z ELJOT TECH skuteczniej pozyskiwać wsparcie dla naszych partnerów. Zamiar zachęcenia naukowców do bliższej współpracy z biznesmenami (i vice versa) w zakresie technologicznych nowinek najlepiej obrazują liczby. W perspektywie budżetowej na lata 2014-2020 Polsce przyznano ok. 82,5 miliarda euro, z czego 45 mld przewidziano na realizację 6 programów krajowych.

Największy kawałek tortu (ok. 27,5 mld €) trafił do projektów związane z infrastrukturą i środowiskiem, natomiast na „Inteligentny rozwój” oraz „Wiedzę, edukację, rozwój” wygospodarowano łącznie ponad 13 miliardów €. Z takiej okazji wręcz nie wypada nie skorzystać. Możliwości starania się o dotacje na projekty B R z powyższej puli wciąż jeszcze są. My dokładnie wiemy, co i jak należy zrobić aby otrzymać pieniądze z funduszy europejskich – i chętnie Wam w tym pomożemy!

Wyjaśnimy wątpliwości, dopracujemy wniosek, pokażemy prawidłowe rozliczenie

Istnieje wiele różnych dróg, którymi można zgłosić swoją firmę/instytucję do unijnego dofinansowania. Wszystko za sprawą licznych akcji, przeprowadzanych w ramach wyżej wymienionych programów. Każda z nich ma swoje konkretnie sformułowane założenia, a co za tym idzie – wnioskodawcy muszą spełnić ściśle określone wymogi. Dla nas załatwienie formalności nie stanowi żadnego problemu. W ELJOT TECH mamy dobrze wykształconych fachowców, którzy w małym palcu mają pozyskiwanie dotacji na projekty B R oraz innych form wsparcia. Kompleksowo zajmujemy się każdym przypadkiem, na każdym etapie służymy fachową radą i korygujemy drobne nieprawidłowości, które mogą skutkować odrzuceniem wniosku jeszcze przed jego rozpatrzeniem. Jeśli chcesz zainwestować w nowe technologie i otrzymać na to środki z Unii Europejskiej – zgłoś się do ELJOT TECH!