W obecnych latach Unia Europejska wciąż utrzymuje wiele programów, które przyczyniają się do rozwiązywania problemów społecznych. Ich główną cechą pozostaje nowatorstwo w związku z czym fundusze z poszczególnych pul określamy jako fundusze na innowacyjność. Sprawdź, co zrobić, aby i Twoja firma poszerzyła swój budżet o określone sumy oraz stała się liderem w swojej branży.

Unijne dotacje mogą być Twoje!

Fundusze na innowacyjność to pieniądze, o które warto zawalczyć, nawet jeśli biurokracja i sporządzanie fachowych dokumentów nie należą do naszych najlepszych stron. Jeśli dodatkowo masz za sobą historię niepowodzeń w ubieganiu się o europejskie finanse dla firm, powinieneś dobrze zastanowić się nad skorzystaniem z wiedzy i doświadczenia ekspertów na polu składania wniosków. Nasza profesjonalna kadra pomoże ustrzec się kilku kardynalnych błędów, które każdego dnia wkradają się do wniosków naszych klientów, a które bez przerwy naprawiamy, by zapewnić im ostateczny sukces.

Najczęstsze wady i pomyłki w składanych wnioskach znikną wraz z pomocą specjalistów

Przede wszystkim sporządzając wnioski własnoręcznie często mylimy daty realizacji projektu z datą oddania wniosku, co skutkuje stanem, gdzie pierwsza wyprzedza otrzymanie ewentualnych pieniędzy. Po drugie, często składają wnioski przedsiębiorstwa, które zwyczajnie nie mogą zapewnić pozostałej części kwot nie objętej dotacją z funduszu UE. Także kiedy nie sprawdzimy stopnia wdrażanych innowacji w wiarygodnych akademickich źródłach, możemy zostać pominięci przy przyznawaniu pieniędzy. Innowacyjność da się bowiem określić, a często zgłaszane projekty nie spełniają żadnych jej kryteriów.

Osoby stojące za przyznawaniem środków na innowacyjność ocenią jednakże nie tylko stopień nowatorstwa i udogodnienia, jakie pragniemy zrealizować, lecz także sprawdzą czy dysponujemy odpowiednim zespołem ludzi o konkretnych kwalifikacjach. To oni bowiem wraz z zasobami technologicznymi będą w stanie zagwarantować powodzenie przedsięwzięcia.

Oczywiście ostatnią, ale wcale nie najmniej ważną cechą dobrego wniosku pozostaje dokładnie sporządzony kosztorys. Pamiętajmy przy tym, że lista wydatków powinna być okrojona do zupełnego minimum, w przeciwnym wypadku komisja uzna z pewnością, że poniosła nas fantazja oraz naukowe marzycielstwo. Najlepiej jednak zrobimy, jeśli już na etapie koncepcyjnym skonsultujemy się ze specjalistami dla których wnioski o dofinansowanie stanowią chleb powszedni.