Istnieje wiele dziedzin wytwórczości i usług, w których jedynie bardzo zdecydowane ruchy do przodu mogą nas uchronić przed pozostaniem w tyle i niemożnością podjęcia walki z konkurentami. Od dawna nie jesteśmy już konkurencyjni za sprawą siły roboczej – przewagi trzeba wypracowywać w inny sposób. Wszelkiego rodzaju innowacje i badania mogą być do tego doskonałą drogą. Wymagają jednak znacznych nakładów. Możliwość uzyskania dotacji jest więc tym, o co wiele przedsiębiorstw stara się bardzo chętnie.

Możesz stanąć do równej walki z silniejszymi

Nie bez przyczyny każdy duży zakład, a także wielkie koncerny, przeznaczają na badania ogromne pieniądze. W masowej produkcji różnego rodzaju dóbr wielkie zyski przynieść może każda, nawet niepozorna oszczędność czy dodatkowa efektywność. W warunkach zmagania się z bardzo silną i wyrównaną konkurencją, jedyną drogą do tego jest odkrywanie tego, czego nie mają jeszcze inni. Jak jednak rynkowe starcie z gigantami mają podjąć mniejsi gracze, których nie stać na szeroko zakrojone badania? Wyjściem jest dotacja na projekt badawczy, którą możemy uzyskać dzięki Funduszom Europejskim. Warto korzystać z każdej nadarzającej się możliwości, która daje nam szansę odrobić zapóźnienie w jakim tkwimy będąc krajem, w którym na skutek różnych przemian ostatnich dekad zdecydowanie za dużo się składa i montuje, a za mało wytwarza rodzimych technologii, pozwalających wypracować zysk, który pozostanie w naszych rękach. Rezultaty własnych badań mogą stanowić atut, który dobrze wykorzystany, potrafi w ogromnym stopniu zwiększyć możliwości każdego przedsiębiorstwa.

Nie pozwól sobie na brzemienne w skutki uchybienia

To, czy starania o uzyskanie dotacji zakończą się sukcesem, zależy od tego, jak się do nich przygotujemy. Niestety – najlepszy nawet pomysł, który wydaje się stanowić niezawodną receptę na sukces pod warunkiem zainwestowania w niego odpowiednich sum, nie wystarczy.

Gdy już wybierzemy konkurs, w ramach którego chcemy zdobyć potrzebne nam fundusze, musimy solidnie przygotować się do złożenia wniosku. Czy nasz pomysł wpisuje się w którąś z polityk UE? Jakie nowe możliwości stworzy? Czy dysponujemy wystarczającym zapleczem do jego realizacji? Czy mamy odpowiednie doświadczenie? Jakie wstępne badania możemy przedstawić? Jakie mamy zapewnione środki na uruchomienie projektu? Jeśli na podobne pytania odpowiadamy bez większego problemu, trzeba to jeszcze ubrać we właściwą formę i uzupełnić o prawidłowo skompletowaną dokumentację. I to jednak nie gwarantuje nam jeszcze powodzenia. Nie można pozwolić, by zasadniczo perfekcyjnie przygotowany wniosek, dotyczący dziedziny, która nie ma dla nas tajemnic, przepadł z powodu niedopełnienia jakichś formalności. Wszystkich podobnych niespodzianek można jednak uniknąć sięgając po wsparcie firmy ELJOTTECH, która skutecznie pomogła w staraniach o dotacje już wielu firmom. Skup się na tym, w czym jesteś fachowcem i sięgaj po nowe odkrycia, a my zajmiemy się całą resztą.